Ilgai laukta „Jonavos“ pergalė iškovota Klaipėdoje

„Jonava“ pakartojo XII turo scenarijų ir iš uostamiesčio vėl išsivežė tris svarbius taškus. Debiutinis Mindaugo Grigaravičiaus įvartis lėmė ilgai lauktą pergalę 1:0 (0:0) prieš Klaipėdos „Atlantą“.

Pirmą kartą startinėje sudėtyje debiutavęs vartininkas Tadas Simaitis 7 rungtynių minutę nesunkiai susitvarkė su Klaipėdos ekipos išpuoliu. Tuo metu svečiai savo progas kurti bandė po standartinių situacijų.

Aikštėje ir ypač jos viduryje vyko daug kovos, tačiau į grėsmingesnes atakas ji neišsivystė. Greitą reidą link varžovų vartų 39 min. atliko M. Grigaravičius. Saugą neleistinai pargriovė Markas Beneta, tačiau „Jonavos“ naujoko baudos smūgis tikslo nepasiekė. Netrukus jau Tautvydas Eliošius turėjo stabdyti greitą „Atlanto“ ataką ir gavo geltoną kortelę.

Kėlinio pabaigoje aikštės šeimininkai užsidirbo dvi geltonas korteles, o, prieš nuaidint teisėjo švilpukui, Vytautas Gašpuitis galėjo nukreipti kamuolį į vartus, bet jis praskriejo taip ir nepasiekęs „Atlanto“ gynėjo.

Antrą kėlinį jonaviškiai iš karto pradėjo aktyviai. Tolimu smūgiu Deividą Mikelionį nuginkluoti pabandė Tv. Eliošius.

53 min. svečių pastangos ir didelis noras davė rezultatų. Pirmą kartą starte debiutavęs Aurimas Tručinskas atliko perdavimą į baudos aikštelę. Ten jį nesėkmingai atmušė „Atlanto“ vartininkas, o atšokusį kamuolį į vartus nukreipė M. Grigravičius – 1:0.

Jonaviškiai toliau nenurimo. M. Grigaravičius toliau draskė varžovų gynybą, vieną jo reidą sustabdė M. Beneta, vėliau po jo perdavimo Laurynas Stonkus atsidūrė nuošalėje.

64 min. Maksimas Čyžas baudos smūgiu pabandė išlyginti rezultatą, tačiau T. Simaitis jį palydėjo už vartų linijos. Po kelių minučių „Atlante“ žaidžiantis baltarusis, gavęs neblogą perdavimą pažeme, vėl netiksliai smūgiavo ir kamuolys vėl tikslo nepasiekė.

Rungtynėms einant į pabaigą, kamuolį daugiau kontroliavo šeimininkai, kurie bandė lyginti rezultatą, bet įveikti užtikrintos jonaviškių gynybos jiems nepavyko. Tuo metu visas jų pastangas galėjo nubraukti po keitimo pasirodęs Maksimas Marusičius, tačiau jo bandymą atrėmė D. Mikelionis ir rungtynės pasibaigė minimalia svečių pergale.

„Atlantas“ 0 – 1 „Jonava“ (0:0)

FK „Atlantas“: D. Mikelionis, V. Gašpuitis, M. Beneta, M. Fridrikas, I. Kalpačiukas (57 min. D. Kazlauskas), J. Raziūnas, D. Andronicas, D. Hermanas, M. Čyžas, D. Mazalevskis, T. Labukas (74 min. R Gedminas).

FK „Jonava“: T. Simaitis, A. Tručinskas, A. Osipovas, L. Peričius, A. Rocys, Td. Eliošius, M. Dapkus, A. Paškevičius (67 min. K. Šilkaitis), Tv. Eliošius, M. Grigaravičius (91 min. K. Upstas), L. Stonkus (76 min. M. Marusičius).

Įvarčiai: M. Grigaravičius (53).

Geltonos kortelės: M. Beneta (39), Tv. Eliošius (40), M. Čyžas (43), J. Raziūnas (43), D. Andronicas (53), T. Simaitis (92).

A lygos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Vilniaus „Žalgiris“ 29 14 4 2   37:12 46
  2. Trakų „Trakai“ 19 10 7 2   27:11 37
  3. Marijampolės „Sūduva“ 19 8 8 3   32:22 32
  4. Klaipėdos „Atlantas“ 20 5 8 7   23:23 23
  5. Utenos „Utenis“ 20 5 7 8   14:29 22
  6. Jonavos „Jonava“ 20 5 5 10  21:28 20
  7. Kauno „Stumbras“ 20 3 8 9   16:27 17
  8. „Kauno Žalgiris“ 20 3 5 12  14:32 14