Aštuonių įvarčių ir drama pratęsime baigėsi „Jonavos“ pasitraukimu iš LFF taurės tunyro

Jonavoje vykęs Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės ketvirtfinalis tapo tikra drama: dviem įvarčiais iki 88 min. pirmavę „Jonavos“ futbolininkai pačioje kėlinio pabaigoje praleido du Kauno „Stumbro“ smūgius. Pratęsimo metu kiekybinę persvarą turėję Luko Villelos vedami svečiai išplėšė pergalę 5:3 (0:2) ir žengė į taurės pusfinalį.

Merkiant lietui, abi ekipos ilgai nesižvalgė ir nuo pirmųjų minučių stengėsi susikurti progų. Jau 8 min. varžovų gynėjų paliktas kapitonas Tadas Eliošius, sulaukęs ilgo perdavimo, nieko nelaukęs tiksliu smūgiu nuginklavo R. Josviaki – 1:0.

„Stumbro“ futbolininkams 14 min. problemų sukėlė aštrus Mindaugo Grigaravičiaus prasiveržimas, kurį teko stabdyti pražanga. Po baudos smūgio jonaviškiai smūgiavo virš vartų. Aikštės šeimininkai toliau daugiau kontroliavo kamuolį, o Kauno ekipa jų prasiveržimus stabdė pražangomis.

25 min. „Stumbras“ turėjo galimybę persverti rezultatą, bet Aleksandre Kore kamuolio nepasiekė. Iškart po šio epizodo Lucas Villela pabandė dešine koja smūgiuoti iš eigos, bet smūgis pataikė tiesiai į „Jonavos“ vartų sargą Tadą Simaitį.

Svečiai toliau bandė išlyginti žaidimą, bet 39 min. jiems smūgį sudavė Maksimas Marusičius. Ore pagavęs kamuolį ukrainietis jį nukreipė į tolimąjį vartų kampą ir nutraukė įvarčių sausrą – 2:0.

Antrą rungtynių dalį pradėjo pavojingas „Stumbro“ saugo Levano Mačarašvilio baudos smūgis. Laimei, skriedamas kamuolys pakeitė kryptį ir atsidūrė šalia vartų. T. Simaičiui teko gintis nuo dar vieno varžovų bandymo ir Luko Artimavičiaus smūgio.

Jonaviškiai atsakė dar vienu M. Grigaravičiaus reidu. Lietuvos rinktinės saugas perdavė kamuolį Laurynui Stonkui, kurio smūgis skriejo tiesiai į „Stumbro“ vartininko rankas. Į baudos aikštelę gražiai įsiveržė pirmo įvarčio autorius Td. Eliošius, bet savo vietoje buvo R. Josviaki.

Kitoje aikštės pusėje jau „Stumbras“ surengė porą išpuolių. Jardelis Nazare iššoko prieš Td. Simaitį, kuris išgelbėjo savo ekipą. 75 min. kamuolį galva į vartus galėjo nukreipti L. Villela, visgi brazilo smūgis buvo netikslus ir skriejo šalia vartų.

82 min. prie „Jonavos“ vartų kauniečiai surengė tikrą gaisrą. Iš eilės smūgiuoti bandė net keli jų žaidėjai, bet kamuolys galiausiai atsidūrė T. Simaičio rankose. L. Villela po kelių minučių paleido gražų, bet itin netikslų smūgį, o kitoje aikštės pusėje buvo pargriautas Td. Eliošius ir, nepaisant didžiulių protestų, baudinio teisėjas neskyrė.

Visgi varžovų spaudimas davė rezultatų ir kėlinio pabaigoje, 88 min., kamuolį galva į vartus nukreipė Jarenas Jaisenas – 2:1. Jau per pridėtą teisėjo laiką savo šanso sulaukė L. Villela, kuris nukreipė kamuolį į vartus ir išlygino rezultatą – 2:2.

Komandos stojo žaisti pratęsimo. Jis šeimininkams prasidėjo nesėkmingai, mat už pražangą prieš vartininką iš aikštės išsiųstas buvo tik 71 min. pasirodęs Kirilas Siličius.

Dešimtyje likusių jonaviškių bėdos dar padidėjo, kai „Stumbro“ išpuolio metu 102 min. rezultatą tolimu neatremiamu smūgiu persvėrė Rhatete Segkota2:3.

Antrame pratęsimo kėlinyje toliau vyko kieta kova, šiurkščiai aikštės viduryje buvo sustabdytas Td. Eliošius. Netrukus kapitonas, dideliam visų džiaugsmui, išlygino rezultatą, kai dar kartą pasiuntė kamuolį į „Stumbro“ vartus – 3:3.

Tačiau džiaugtis permirkę nuo lietaus žiūrovai ilgai negalėjo, mat 113 min. po kampinio antrą kartą pasižymėjo L. Villela – 3:4. Brazilas galutinai palaidojo visas „Jonavos“ viltis 118 min., kai jau trečią kartą pelnė įvartį – 3:5. Po šio smūgio šeimininkai jau neatsigavo ir „Stumbras“ dramatiškai žengė į LFF taurės pusfinalį.

„Jonava“ – Kauno „Stumbras“ 3:5 (2:0)

FK „Jonava“: T. Simaitis, L. Peričius, M. Dapkus, A. Osipovas, A. Tručinskas, Td. Eliošius, A. Paškevičius, K. Šilkaitis, M. Grigaravičius (68 min. K. Upstas), Td. Eliošius, Paškevičius, L. Stonkus (90 min. P. Leuca)  ir M. Marusičius (71 min. K. Siličius).

FK Kauno „Stumbras“: M. Rodrigo, A. Almeida, L. Artimavičius (59 min. V. Armanavičius), J. Nazare, L. Villela, L. Mačarašvilis, T. Sadauskas, T. Snapkauskas, D. Barauskas (25 min. J. Jaisen), M. Junior, A. Kore (72 min. R. Segkota).

Įvarčiai: Td. Eliošius (8, 109), M. Marusičius (39), J. Jaisenas (88), L. Villela (92, 113, 118), K. Segkota (102).