Tris įvarčius „Uteniui“ įmušusi „Jonava“ kyla į ketvirtą lentelės vietą

Tris įvarčius „Uteniui“ įmušusi „Jonava“ kyla į ketvirtą lentelės vietą

Kovingose XXX turo rungtynėse „Jonava“ 3:0 (1:0) nepasigailėjo nuo antro kėlinio vidurio mažumoje žaidusio Utenos „Utenio“, o ši pergalė Lauryno Stonkaus vedamai ekipai leido pakilti į ketvirtą A lygos vietą.

Rungtynių pradžioje kiek agresyvesni ir aštresni buvo svečiai iš Utenos, kurie bandė aštrinti atakas, tačiau vis atsimušdavo į „Jonavos“ gynybą. 17 min. Chosė Ruzas pavojingai įkirto į baudos aikštelę, bet ten puikiai situaciją suvaldė Tadas Simaitis, kuris laiku kamuolį sugriebė ir nugesino varžovų ataką.

Kitoje aikštės pusėje sezono pabaigoje vis dažniau prie puolimo grandies prisijungiantis gynėjas Artiomas Osipovas pabandė išbėgti į priekį, ten buvo pargriautas, bet teisėjo švilpukas tylėjo.

22 min. aikštės šeimininkai išnaudojo bene pirmą realiausią savo progą. Gavęs puikų perdavimą, Laurynas Stonkus vienu lietimu kamuolį iš kairiojo krašto tiksliai pasiuntė į vartus ir išvedė šeimininkus į priekį – 1:0.

Po įvarčio situacija apsivertė ir žaidimo gijas jau kontroliavo Mindaugo Čepo auklėtiniai, kurie pradėjo vis dažniau kurti atakas, o tuo metu „Utenis“ kiek atsitraukė į gynybą.

36 min. perėmę kamuolį ir į greitą ataką išbėgę jonaviškiai dar kartą šturmavo varžovų vartus, tačiau Maksimo Marusičiaus pasiųstas kamuolys atsidūrė vartininko rankose.

Kėlinio pabaigoje gerą šansą turėjo Martynas Dapkus, tačiau prie vartų linijos atsidūręs saugas nepasiekė link jo po kampinio skriejančio kamuolio.

Antrą kėlinį vėl aktyviau pradėjo svečiai iš Utenos, tačiau pirmą pavojingesnį epizodą vėl sukūrė jonaviškiai, kurie antrą šansą šiose rungtynėse turėjo po M. Grigaravičiaus bandymo. Visgi per lietaus permerktą aikštę kamuolys nepasiekė vartų ploto.

62 min. didelis gaisras kilo prie T. Simaičio vartų, kai Aurimas Tručinskas praleido savo oponentą į priekį ir J. Hernandezas turėjo šansą išlyginti rezultatą, tačiau juo nepasinaudojo.

65 min. savo baudos aikštelėje neleistinai prasižengė Pablo Roja, kuris už pražangą prieš A. Osipovą išvydo raudoną kortelę. Po šio epizodo rungtynių teisėjams reikėjo malšinti abiejų komandų apsistumdymą.

Kiekybinę persvarą įgiję jonaviškiai, neišnaudojo dar vienos progos, kai netiksliai galva sužaidė L. Stonkus. Netrukus puolėjas perėmė kamuolį, perdavė M. Marusičiui, tačiau ukrainiečiui smūgiuoti neleido uteniškių gynėjai. Galiausiai kamuolys atiteko Karoliui Šilkaičiui, bet jo tolimas smūgis tikslo nepasiekė.

„Utenis“ atsakė dar viena pavojinga ataka, tačiau T. Simaitis laiku išėjo iš vartų. 77 min. puikias rungtynes žaidęs L. Stonkus dar kartą įsirašė į rungtynių protokolą. Įsiveržęs į baudos aikštelę ir įveikęs varžovų gynėjus, L. Stonkus antrą kartą šiose rungtynėse tiksliai pasiuntė kamuolį į vartus – 2:0.

Įsismaginę šeimininkai 84 min. trečią kartą įmušė įvartį, kai gražų reidą į baudos aikštelę atliko ir tiksliai kamuolį pažeme pasiuntė Klaudijus Upstas – 3:0.

Krašto saugas netrukus išvedė vieną prieš vartininką M. Grigaravičių, tačiau futbolininkas per toli atleido kamuolį, kurį sugriebė „Utenio“ vartų sargas. „Utenis“ jau nieko nebeįstengė padaryti, o teisėjas paskelbė užtikrintą „Jonavos“ pergalę, kuri leido bent kuriam laikui pakilti į ketvirtą vietą. 

„Jonava“ 3 – 0 Utenos „Utenis“ (1:0)

FK „Jonava“: T. Simaitis, L. Peričius, A. Tručinskas, A. Osipovas, M. Dapkus, K. Šilkaitis, Tv. Eliošius, K. Upstas, M. Grigaravičius, M. Marusičius ir L. Stonkus.

FK „Utenis“: F. Ramirez, I. Lazabre, Pato, P. Navas (71 min. A. Levšinas), P. Gonzalez, D. Traore (81 min. A. Lopezas), J. Garcia, R. Sheikas, S. Magwaza (53 min. F. Amara), M. Medame, J. Robinsonas.

Įvarčiai: L. Stonkus (22, 77), K. Upstas (84).

Geltonos kortelės: P. Roca (29), M. Marusičius (34), P. Navas (41), B. Medwinas (55), J. Hernandezas (81).

Raudona kortelė: P. Roja (71).

A lygos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

  1. Marijampolės „Sūduva“ 30 18 8 3 67:29 62
  2. Vilniaus „Žalgiris“ 29 17 7 4   54:22 61
  3. Trakų „Trakai“ 29 16 9 4   47:23 57
  4. Jonavos „Jonava“ 30 8 7 14 33:47 34
  5. Klaipėdos „Atlantas“ 29 8 9 12 33:36 33
  6. Utenos „Utenis“ 30 8 8 14 25:46 32
  7. Kauno „Stumbras“ 28 4 10 14 23:42 22
  8. „Kauno Žalgiris“ 28 3 6 19  19:56 15
GALERIJA