Tiesiogiai iš Marijampolės: R.Cecatto „Būsime geroje formoje ir kovosime iš visų jėgų”.

Tiesiogiai iš Marijampolės: R.Cecatto „Būsime geroje formoje ir kovosime iš visų jėgų”.

Jau trečiajam sezonui iš eilės A lygoje besiruošianti FK „Jonava” šiuo metu tobulina savo žaidimą Marijampolėje. Komanda pirmajai treniruotei susirinko dar sausio 3-iąją. Šiame pasiruošimo laikotarpyje komanda jau spėjo sužaisti 3 kontrolinius mačus, o stovyklą Marijampolėje šeštadienį vainikuos susitikimas su Rygos „RFS” ekipa.

Naujajam A lygos sezonui artėjant, www.fkjonava.lt pakalbino ekipos sporto direktorių Renato Cecatto. Jis  pasidalino savo mintimis apie šį tarpsezonio laikotarpį.

 

Renato, kaip apibūdintum pasiruošimo naujam sezonui etapą?

Įvertinčiau gerai. Nebuvo viskas idealu, tačiau visada galima augti ir tobulėti. Džiaugiuosi, jog pavyko įgyvendinti pagrindinius tikslus. Tikiu, kad turėjome sėkmingas derybas su žaidėjas ir manau, jog pasirinkome profesionalius, perspektyvius sportininkus. Nuolat  stebime rinką, ieškome būdų kaip dar labiau sustiprinti ekipą.

 

Jau praleidote pusę metų Lietuvoje – kaip vertinate savo laiką čia?

Visada sakau, jog nėra svarbu kur vyksta projektas – jeigu aš matau ir tikiu juo, man nėra svarbu kokioje šalyje jis yra vykdomas. Jonava nėra didelis miestas, bet man čia patinka. Lietuva turi daug potencialo, tik reikia sėkmingai išpildyti idėjas.

 

Spaudoje buvo galima pamatyti neigiamų atsiliepimų apie komandos sudėtį, jog ekipoje yra per daug legionierių?

Neskirstau žaidėjų pagal tautybes. Komandoje gali būti daugiausia penki ne Europos Sąjungos piliečiai pagal A lygos nuostatus. Tiesiog stengiuosi surasti geriausius žaidėjus,kurie labiausiai padėtų komandai siekti aukščiausių rezultatų, nesvarbu iš kur jis kilęs.  Prioritetas yra žaidėjai, kurie jau turi patirties A lygoje. Nesvarbu iš kur jie. Nevengiame suteikti šansą įrodyti savo vertę naujiems ar mažiau žinomiems žaidėjams. Gerbiame visus A lygos nuostatus ir taisyklių nelaužysime. Žinoma gaila, jog dažnai nepavyksta susitarti su lietuviais, tačiau klubas daro viską, jog ateityje komandoje žaistų kuo daugiau vietinių žaidėjų. Komanda šiemet perėmė jaunuosius futbolininkus iš Jonavos miesto sporto mokyklos, turime ekipą II lygoje, todėl manau, jog futbolas turi šviesią ateitį.

 

 Ar komandos komplektacija jau baigta?

Ruošiantis naujam sezonui kartu su ekipa treniravosi aštuoni sportininkai. Su keliais iš jų pasirašytos sutartys. Iki pilnos sudėties komanda turi atsirinkti dar kelis žaidėjus.  

Pasikeitė ir ekipos vairininkas - ar esate patenkintas naujojo trenerio darbu?

Naujuosius trenerius Filipe ir jo asistentą Alvaro pažįstu jau senai. Tikiu jų filosofija ir darbo etika. Kartu su likusia klubo vadovybe nusprendėme, jog jie yra tinkamas pasirinkimas norint siekti aukščiausių tikslų. Džiaugiuosi, kad likęs komandos trenerių štabas juos priėmė noriai . Šiandiena visi treneriai dirba kaip vienas kumštis.

 

Ar galite papasakoti daugiau apie sportinius aspektus komandos pasiruošimo laikotarpiu?

Treneriai visą pasiruošimo laikotarpį yra suskirstę į etapus, kuriuose yra griežtai suskaičiuotos treniruotės, jų intensyvumas ir turinys. Labai stebime, kaip žaidėjai reaguoja į krūvius. Pritaikome treniruočių planą, kad  eliminuoti ekipos silpnąsias vietas. Manau, padarysime viską, kad pasiektume geriausią rezultatą.

 

Kaip vertinate šiuo metu komandai atstovaujantį jaunimą – Edgarą Makarovą, Gytį Vasylių, Saulių Sivolovą?

Tai labai perspektyvūs ir gabūs žaidėjai. Norime turėti stiprią ekipą II lygoje, todėl manau, jog ruošiantis sezonui su pirmąja ekipa yra didžiulė patirtis ir motyvacija tobulėti. Tai puiki galimybė jaunimui kelti profesionalumą, ruoštis žingsniui į A lygą. Tikiu, jog nebus siurprizas juos pamatyti žaidžiančius A lygoje dar ir šį sezoną.

 

Kokios jūsų mintys po pirmųjų trijų pasiruošimo rungtynių?

Esu linkęs nevertinti pirmųjų susitikimų pagal rezultatą, kurį matome švieslentėje. Mums rūpi, kaip žaidėjai reaguoja į treniruotes, jų krūvius, į žaidimo taktikos pasikeitimą. Stebime jų tobulėjimą, komandinės dvasios atsiradimą. Atėjus sezonui, tikiu, jog būsime puikioje fizinėje formoje ir kovosime iš visų jėgų dėl aukščiausios vietos A lygoje.

 

Futbolo klubas „Jonava” sekančias draugiškas rungtynes žais Marijampolėje, vasario 3 dieną, 17:00 val. su svečiais iš Latvijos - Rygos „RFS” klubu.