FK „Jonava” naujojo sezono starte išplėšė lygiąsias!

Saulėtą vasario 25-sios vidurdienį Klaipėdos dirbtinės dangos stadione FK „Jonavos” ekipos pirmajame naujojo A lygos sezono ture laukė čempionato debiutantų FK „Palangos” išbandymas. Po emocingų, įtemptų rungtynių ekipos išsiskyrė taikiu rezultatu 1:1.

Dėl negailestingų oro sąlygų aikštės danga buvo nepalanki abiem ekipoms – žaidėjai sunkiai sustodavo ant apledėjusios dirbtinės dangos, kamuolys lengvai nuslysdavo nuo kojų. Nuo pat rungtynių pradžios FK „Jonava” praleido daugiau laiko su kamuoliu nei aikštės šeimininkai, tačiau abi komandos nežaidė užtikrintai – jautė startinių rungtynių jaudulį. Žaidėjų susikaustymas lėmė didelį pražangų skaičių, o teisėjas visų rungtynių metu nevengė nubausti žaidėjus geltonomis kortelėmis.

Nepaisant FK „Jonavos” kamuolio kontrolės, A lygos debiutantams pavyko pasižymėti pirmiems. Greitos kontraatakos metu 18-tąją minutę įvartį įmušė pajūrio komandos saugas Simonas Urbys, kuris sėkmingai užbaigė atakos po to, kai kamuolys atšoko nuo gynėjo Aurimo Tručinsko nugaros.

Pirmosios rungtynių geltonos kortelės savininku tapo Jonavos ekipos puolėjas Kler Heh, kuris buvo nubaustas 30-tąją minutę, o Palangos miesto komandoje - saugas Dovydas Norvilas prieš pat išeinant ilsėtis pertraukos metu, 45-tąją minutę.

Po pertraukos FK „Jonavos” ekipoje Tomą Salamanavičių pakeitė patyręs saugas Vytautas Lukša, kuris įnešė daugiau energijos į žaidimą. Nepaisant kelių gerų progų, Jonavos miesto atstovams rezultato išlyginti nepavyko. Puikų šansą turėjo Ernestas Veliulis, tačiau nuo įvarčio Palangos ekipą gelbėjo tik sėkmingas vartininko Antono Cvetkovo žaidimas. Laiko antrojoje rungtynių pusėje liekant vis mažiau, aikštėje įtampa vis labiau kilo. Tai lėmė dar šiurkštesnį žaidimą. 67-tąją minutę aikštėje įvyko antrasis FK „Jonavos” keitimas – komandos legionierių K. Heh pakeitė A. Osipov. Puikiai aikštėje atrodęs rusas įnešė labai reikalingos energijos ir sukūrė nemažai pavojingų situacijų. Rungtynių teisėjas pridėjo keturias minutes, kurios buvo lemtingos. Antrąją pridėto laiko minutę greitoje kontraatakoje po aštraus Mariaus Činiko perdavimo Palangos ekipos vartininką nuginklavo jonavietis L. Stonkus! Likusios kelios minutės tapo tikru nervu karu, kurį vainikavo Vytautas Lukša, gaudamas geltoną kortelę prieš pat rungtynių pabaigą.

Spaudos konferencijoje FK „Jonava” vyriausiasis treneris Filipe Ribeiro teigė, jog džiaugėsi komandos kovingumu: „Matėsi, jog žaidėjai jaudinasi, yra susikaustę. Nepadėjo ir oro sąlygos – sunku sukontroliuoti kamuolį, tačiau sąlygos yra tokios pat abiems komandoms. Labai džiaugiuosi parodytu vaikinų charakteriu. Kovojome iki paskutinės sekundės ir tai atnešė rezultatus. Tikiu, jog esame labai gera komanda ir tikrąjį savo veidą dar tik parodysime.”

FK „Palanga” vyriausiasis treneris Valdas Trakys pergyveno dėl apmaudžiai iš rankų paleistos pergalės: „Tai buvo debiutinės rungtynės A lygoje tiek man, tiek komandai. Apmaudu, jog nepavyko pasiimti trijų taškų, kai jie buvo ranka pasiekiami – patirties trūkumas. Žinojome, kad Jonava yra gera komanda, stengėmės pasiruošti varžyboms kuo geriau. Kitą savaitę laukia Marijampolės „Sūduva”, tad lengviau tikrai nebus.”

Įvarčiai: 25’ Simonas Urbys (FK „Palanga”), 90’ Laurynas Stonkus (FK „Jonava”)

Geltonos kortelės: 30’ Kler Heh (FK „Jonava”), 45’ Dovydas Norvilas (FK „Palanga”), 57’ Tautvydas Eliošius (FK „Jonava”), 66’ Gilberto Gomes (FK „Jonava”), 88’ Vladislavas Kaborda (FK „Palanga”), 90’ Vytautas Lukša (FK „Jonava”).

FK „Jonava” pirmąsias namų rungtynės žais kovo 4-tąją, 13 val. su FK Klaipėdos „Atlanto” vienuolike.