„Jonava“ skaudžiai pralaimėjo „Trakams“

Du apmaudžius įvarčius antrojo kėlinio pradžioje praleidusi „Jonavos“ komanda atkeltose Lietuvos futbolo A lygos 28 turo rungtynėse namuose turėjo pripažinti „Trakų“ ekipos pranašumą 1:3.

Pirmąjį kėlinį šiek tiek aktyviau pradėjo svečiai, tačiau rimtesnio pavojaus „Jonavos“ vartininkui Lukui Paukštei sukelti „Trakams“ nepavyko. Vėliau ir jonaviečiai pradėjo žaisti aktyviau ir perėmė žaidimo kontrolę į savo rankas. Vis dėlto ir šeimininkams įvarčio pelnyti nepavyko.

Pirmajame kėlinyje netrūko kietos kovos – po kontakto su „Jonavos“ saugu Turalu Rzajevu „Trakų“ žaidėjas Modestas Vorobjovas trenkėsi į šalia aikštės esantį reklaminį stendą ir futbolininkui prireikė medikų pagalbos. Už šį epizodą T. Rzajevui buvo parodyta geltona kortelė.

Vis dėlto M. Vorobjovas grįžo į rungtynes, kai medicininis personalas sustabdė antakio kraujavimą ir užklijavo pleistrą.

Vėliau A lygoje debiutavęs „Jonavos“ puolėjas Michaelas Thuique susidūrė su varžovų vartų sargu Tomu Švedkausku ir taip pat buvo trumpam palikęs aikštę.

43 mačo minutę „Jonava“ praleido skaudų įvartį – iš toli stipriai ir tiksliai smūgiavo „Trakų“ legionierius iš Rusijos Dinjaras Bilialetdinovas ir išvedė savo komandą į priekį.

Antrasis kėlinys prasidėjo „Jonavai“ dar skaudžiau – jau 48 minutę „Trakų“ saugo Donato Kazlausko smūgiuotas kamuolys po rikošeto atsidūrė šeimininkų vartuose. Rezultatas tapo jau 0:2.

Vos po penkių minučių buvęs „Jonavos“ futbolininkas Valdemaras Borovskis pelnė tolimą įvartį ir „Jonavai“ išsigelbėti šansų beveik nepaliko.

72 minutę idealiai „Trakų“ futbolininkų klaida pasinaudojo M. Thuique – brazilas perėmė kamuolį ir techniškai perkėlė jį per vartininką T. Švedkauską.

Po šio įvarčio jonaviečiams įsižiebė viltis ir jie pradėjo aktyviai spausti savo varžovus. Tačiau „Trakai“, užsidarę savo aikštės pusėje, sugebėjo išsaugoti savo persvarą ir laimėjo rungtynes rezultatu 3:1.

„Tikrai negaliu sakyti, kad buvome pasyvūs. Kai kuriuos momentus pralaimėjome, tačiau sugebėjo pelnyti vieną įvartį, o po to perėmėme iniciatyvą, tačiau galutinai išnaudoti situacijos nepavyko“, - po rungtynių kalbėjo jubiliejų šventęs „Jonavos“ ekipos vyriausiasis treneris Artūras Ramoška.

„Džiaugiuosi galėjęs sužaisti pirmąsias rungtynes „Jonavos“ gretose, tačiau tikrai nesu patenkintas komandos rezultatu, turime ištaisyti esamas problemas ir tapti geresni. Įmušti įvartį debiutiniame mače buvo svarbu, bet aš labiau susirūpinęs komandos pasiekimais“, - sakė vienintelio „Jonavos“ įvarčio autorius M. Thuique.

Įdomu tai, kad šiame mače „Jonavos“ gretose A lygoje debiutavo net trys žaidėjai – minėtasis M. Thuique ir po keitimo aikštėje pasirodę Arnas Paškevičius bei kitas azerbaidžanietis Kamranas Gulijevas.