Pažintis su „Jonavos“ azerbaidžaniečiais: apie lietuvišką orą, mėgstamiausias komandas ir meilę futbolui

Pažintis su „Jonavos“ azerbaidžaniečiais: apie lietuvišką orą, mėgstamiausias komandas ir meilę futbolui

Nors Lietuvoje šiemet vasara yra itin karšta mūsų šalies mastais, iš saulėtojo Azerbaidžano atvykę „Jonavos“ legioneriai Turalas Rzajevas ir Kamranas Gulijevas žino, kad lauke esanti temperatūra toli gražu neprilygsta jų gimtojoje valstybėje svilinančiam karščiui.

„Mums čia labai patinka. Nemėgstu, kai būna per karšta, o tai, ką Lietuvoje jūs vadinate karščiu, Azerbaidžane yra vėsus oras“, - šypsojosi T. Rzajevas.

Nors yra skirtingo amžiaus, kilę iš skirtingų miestų, du azerbaidžaniečiai, atsidūrę Jonavoje, netruko susibičiuliauti. T. Rzajevas ir K. Gulijevas gyvena viename bute ir labai dažnai juos galima pamatyti Jonavoje vaikštinėjančius kartu ar drauge einančius į parduotuvę. Pokalbio su fkjonava.lt metu abu futbolininkai visą laiką šypsojosi ir nuoširdžiai kalbėjo apie meilę futbolui, įspūdžius Lietuvoje, o išjungus diktofoną atvirai pasakojo netgi apie savo šalies istoriją: konfliktą su Armėnija dėl Kalnų Karabacho ar Azerbaidžano ekonominę bei karinę galią.

Netrukus 25-ąjį gimtadienį švęsiantis T. Rzajevas kalbėjo drąsiai ir išsamiai, o aštuoniolikmetis K. Gulijevas buvo kuklesnis ir tylesnis, dažnai tiesiog pritardamas savo vyresniajam bičiuliui ir komandos draugui.

- Kaip ir kodėl pradėjote domėtis bei žaisti futbolą?

Turalas: Visai šalia mano namų Giandžės mieste buvo nedidelis futbolo stadionas ir kartu futbolo mokykla. Ten dirbo treneris Konstantinas Abramenko, kuris buvo atidavęs labai daug Azerbaidžano futbolui ir pats žaidė už Azerbaidžano nacionalinę rinktinę. Jis buvo mano kaimynas, tad sekiau jo pavyzdžiu ir nieko daugiau nenorėjau. Mačiau tik futbolo kamuolį ir aikštę. 

Kamranas: Mano tėtis buvo futbolo treneris ir jis mane nukreipė būtent futbolo keliu. Aš netgi miegodavau šalia pasidėjęs futbolo kamuolį, kai man buvo ketveri ar penkeri metai. Taip viskas ir prasidėjo. 

- Kokia yra bendra futbolo situacija Azerbaidžane? 

Kamranas: Futbolas kartu su imtynėmis čia yra populiariausios sporto šakos. 

Turalas: Mano gimtojoje Giandžėje, kuri yra antrasis pagal dydį miestas po sostinės Baku, visi visada mylėjo futbolą. Būtent Giandžės „Kapaz“ sutraukia daugiausiai žiūrovų visame Azerbaidžano čempionate. Kai žaisdavome namuose, mūsų palaikyti ateidavo maždaug 15 tūkstančių sirgalių.

- Koks yra Azerbaidžano futbolo čempionato lygis?

Turalas: Manau, kad šiuo metu Azerbaidžano čempionato tikrai negalima vadinti silpnu. Jo lygis tikrai kyla. Mūsų lygoje, kaip ir Lietuvos aukščiausiame divizione, žaidžia 8 komandos. Manau, kad, jeigu čempionatas būtų silpnas, „Qarabago“ komanda nebūtų patekusi į UEFA Čempionų lygos grupių etapą, o prieš tai du sezonus iš eilės žaidusi UEFA Europos lygos grupėse.

Manau, kad ir Lietuvos A lygos negalima pavadinti silpna.

Kokios šalies futbolo čempionatas jums yra įdomiausias, neskaitant Azerbaidžano?

 Abu: Žinoma, kad Anglijos „Premier“ lyga.           

- Mėgstamiausia komanda? 

Turalas: „Barcelona“ ir Stambulo „Galatasaray“

Kamranas: Stambulo „Bešiktaš“

Įdomiausias čempionatas – Anglijos, o mėgstami klubai – iš Turkijos. Kiek netikėta.

Turalas: Taip, apskritai Azerbaidžanas ir Turkija yra gana artimos šalys. Mūsų ir kalbos panašios. Taip pat labai patinka atmosfera per futbolo rungtynes Turkijoje, jų sirgaliai. O Anglijos čempionatas imponuoja dėl to, kad ten bene visos komandos yra lygios, žaidžia daug pasaulinių žvaigždžių. 

- Mėgstamiausias futbolininkas?

Turalas: Ronaldinho. Pats norėčiau bent vieną momentą sužaisti būtent taip, kaip Ronaldinho, bet tai sunkiai įmanoma.

Kamranas: Philippe Coutinho iš „Barcelonos“.

- Kaip jaučiatės Lietuvoje? Gyvenate čia jau bene mėnesį.

Turalas: Šiek tiek mažiau, tris savaites. Man labai patinka, čia ramus miestas, geri ir ramūs žmonės. Geras oras, man patinka, kad čia nėra per karšta, palyginti su Azerbaidžanu. 

Kamranas: Viskas gerai ir viskas patinka, tikrai nesiskundžiu.

Dabar pas mus vasara, pabūsite iki vėlyvo rudens, išvysite kitokį orą už lango.

 Turalas: (šypsosi) Žinau, kad Lietuvoje būna šalta, bet kol kas viskas gerai su jūsų oru.

Kokias savo, kaip futbolininko, stipriausias savybes galėtumėte išskirti? 

Turalas: Manau, kad man geriausiai sekasi turėti kamuolį, manau, esu gana techniškas, tad tai įvardinčiau kaip savo stipriausią pusę. 

Kamranas: Man patinka žaisti puolime ir mušti įvarčius, manau, tai man ir sekasi geriausiai.