Pirmos lygos II turo anonsas

Pirmos lygos II turo anonsas

Nors žiema šią savaitę „parodė ragučius”, apsimesime, kad tai – tik menkas nesusipratimas ;) Sniegas tirpsta, paukščiai grįžta, o Pirmos lygos komandos pratęs savo kovas, - vieni dėl pirmųjų taškų, o kiti stengsis papildyti jau netuščią kraitę. Rinktinių pertrauka baigėsi, tad šįsyk jau išvysime visas 16 komandų, kaip sakoma, veiksme.

Penktadienis, 03.29, 18:00, Kėdainių miesto stadionas.
Kėdainių „Nevėžis” - „Pakruojis”

Kėdainių „Nevėžis” – komanda, kurią galėtume vadinti Pirmosios lygos simboliu. Kėdainiečiams puikiai pažįstami  visi lygos aukštai, lygmenys  ir užkulisiai. Komanda pastaraisiais dažniausiai kovoja dėl medalių, todėl nenuostabu , kad ir šiemet Vitalijaus Stankevičiaus auklėtiniai vertinami, kaip vieni iš lyderių. Subalansuota sudėtis, trenerio patirtis ir sugebėjimas „užvesti” auklėtinius  - visa tai leidžia tikėtis gero sezono kėdainiečiams. „Nevėžis” dažnai  sugeba pasikviesti ir įdomių žaidėjų iš užsienio , šįsyk komandos paraiškoje matome du Japonijos atstovus. Pirmosios kėdainiečių rungtynės   – prieš „Pakruojį”, sugebėjusį atsilaikyti Gargžduose beveik visas rungtynes ir parodžiusį neblogą žaidimą.
 Aido Dambrausko dispozicijoje turėtų atsirasti dar keli žaidėjai, o pagilėjus ekipos sudėčiai Pakruojo reprezentantai gali tapti rimta jėga lygoje. Gal penktadienį Kėdainiuose  tuo galėsime įsitikinti ?

Šeštadienis, 03.30, 14:00, Vilnius, LFF stadionas.
„Vilniaus Vytis” – Kretingos „Minija”

Sėkmingas vilniečių startas neabejotinai pagerino žaidėjų ir trenerių štabo nuotaiką. Antrosiose  rungtynėse, šį kartą būdami šeimininkais, sostinės atstovai sulauks svečių iš Kretingos. „Minijai” tai bus debiutas pirmenybėse ir tuo pačiu – rimtas komandos ambicijų patikrinimas. Ilga kelionė gali kelti tam tikrų problemų, bet kretingiškių treneris Valdas Trakys , stebėjęs „Vilniaus Vyčio” pergalingas rungtynes Kaune, gali paruošti siurprizų varžovams. 
Vilniečių gretose pirmame ture pasižymėję V.Kudryk ir O.Kvernadze, atrodo, gali tapti vienais iš ekipos vedlių. Visgi Algimantas Liubinskas dažnai pabrėžia jaunų futbolininkų žaidimo ir tobulėjimo svarbą. Tad gal šiose rungtynėse svarų žodį tars „Vilniaus Vyčio” jaunimas ?
Beje, numatoma tiesioginė  šių rungtynių transliacija. Ją stebėti bus galima  „Facebook”ir  „Youtube”platformose  bei per kabelinę „Init” televiziją.

Šeštadienis, 03.30, 16:00, Gargždų stadionas.
Gargždų „Banga” - FA„Šiauliai”

O Gargžduose savaitgalį  laukiama tikra šiauliečių invazija. Dvejos Elitinės jaunimo lygų rungtynės, jėgas išmėgins  moterų A lygos ekipos. Bet, aišku, „programos vinis” -  reprezentacinių vienuolikių rungtynės.
FA „Šiauliai” debiutuoja Pirmoje lygoje, bet pažvelgę į komandos sudėtį, joje pamatysime nemažai pažįstamų ir girdėtų pavardžių. Žaidėjams, kuriems dėl vienokių ar kitokių priežasčių nepavyko įsitvirtinti kituose klubuose, tai – puiki galimybė pasireikšti. Absoliuti dauguma  - Šiaulių futbolo auklėtiniai, o tai negali nedžiuginti. Kontrolinių rungtynių rezultatai taip pat teikia optimizmo. Visgi, startas nebus lengvas, - turbūt nė viena lygos komanda žaisdama Gargžduose, negali vadintis favorite.
Tomas Tamošauskas dar derina „Bangos” komandos žaidimo mechanizmą. Pirma pergalė kainavo nemažai pastangų, antrasis varžovas  - irgi ne saldainiukas. Kita vertus, susidaro įspūdis, kad Gargždų ekipa pasitiki savimi, sugeba daryti išvadas ir keisti savo žaidimą rungtynių eigoje. Be abejo, tai – didžiulis privalumas, leidžiantis galvoti ir apie sėkmingą antrųjų rungtynių baigtį.    

Šeštadienis, 03.30, 17:00, Kaunas, NFA stadionas.
Kauno „Hegelmann Litauen” – Telšių „Džiugas”

Šeštadienio Pirmos lygos programą užbaigs rungtynės Kaune. NFA stadione susitiks komandos, jau turinčios po tris taškus savose taupyklėse. „Hegelmann Litauen” blykstelėjo rezultatyvumu pirmajame ture, tačiau šįkart laukia kur kas rimtesnis varžovas. Telšių „Džiugas” startavo pergale, nors ir kuklesne, nei kauniečiai. Marius Papšys turėtų išbėgti į neblogai jam pažįstamą NFA aikštę ir … galbūt pradės vykdyti savo įvarčių mušimo planus ?! 

Šeimininkams tris iš keturių įvarčių pirmose rungtynėse pelnė jauni žaidėjai. Susitikimas su tvirta Telšių komanda – savotiškas lakmuso popierėlis, kai gali pasitikrinti ir įvertinti savąsias galimybes. Arba… šoktelėti aukščiau jų !  

Sekmadienis, 03.31, 13:00, Vilnius, LFF stadionas.
Vilniaus „Žalgiris B” – Vilniaus „Riteriai B”

Šias rungtynes turbūt galėtume pavadinti „B derbiu” – „Žalgiris” ir „Riteriai”/„Trakai” pastaraisiais metais tapo principiniais varžovais. Abiejų komandų pagrindą sudaro dar kiek „žalokas” jaunimėlis, abiejų ekipų pajėgumas tiesiogiai priklausys, ar prisijungs prie jų bent kažkas iš pagrindinių komandų žaidėjų. Pernai metų pirmenybės parodė, kad vienam jaunimui sunkoka kovoti prieš labiau patyrusias komandas. Kita vertus, ne rezultatai svarbiausia dublerių komandų pasirodymuose. Sekmadienį LFF stadione turėtų būti daug jaunatviško azarto, kovos, karščiavimosi , klaidų  ir aistros ! 

Sekmadienis, 03.31, 14:00, Panevėžys, „Žemynos” progimnazijos stadionas.
„Kupiškis” –„Jonava”

„Jonava”, verčianti naują puslapį komandos istorijoje, sezoną pradėjo trankiai, užtikrinta pergale išvykoje. Antrosios rungtynės – taip pat svečiuose, šį kartą – Panevėžyje, kur savo „namų” rungtynes  kol kas žaidžia „Kupiškis”. Naujasis „Jonavos” treneris Eisvinas Utyra po pergalės Mažeikiuose euforijai nepasidavė ir pabrėžė, kad antrasis susitikimas bus ne mažiau svarbus ir sunkus. Kai kuriems žaidėjams tai bus antrosios rungtynės per dvi dienas (šeštadienį „Jonavos Vikingai” su Vilniaus „Turbotransfers” aiškinsis Futsal A lygos bronzos medalių savininkus), tas irgi gali turėti įtakos.
Tuo tarpu „Kupiškio” vadovai, tikėsimės, turėjo laiko pastudijuoti lygos varžybų nuostatus ir antra kartą iš eilės neužlips ant to pačio „grėblio” (priminsime, kad Telšiuose į aikštę buvo išleistas 4-as ne ES žaidėjas, kas klubui kainavo 150 eurų dydžio baudą). Kalbant apie žaidimą, Telšiuose „Kupiškis” pasirodė gana neblogai, turėjo galimybių įmušti įvarčiams. Kas nepavyko Žemaitijos sostinėje, gali pavykti  Aukštaitijos.
Tačiau jonaviškiai jau įrodė turintys nemenką atakuojantį potencialą, jis gali padaryti bėdų ir „Kupiškiui”.  

Sekmadienis, 03.31, 18:00, Mažeikių centrinis stadionas.
Mažeikių „Atmosfera” – Alytaus DFK „Dainava”

Antrasis išbandymas „Atmosferai” lygoje – ne lengvesnis , negu startas. Į svečius atvažiuoja „sidabrinė” praėjusių pirmenybių komanda- Alytaus „Dainava”.  Svečiai nusiteikę pergalei, jų gerbėjų prognozėse ja net neabejojama. Šeimininkai irgi turėtų būti pasimokę  iš pirmame susitikime padarytų klaidų, padarę savas išvadas bei  korekcijas. Tad Mažeikių stadione turėtume išvysti kovingą dvikovą. Ją, be abejo, pagyvins ir viena skaitlingiausių bei garsiausių „fanų” grupuočių lygoje- „Dzūkų tankai”.
Įdomu bus stebėti „Dainavą”. Gal naujasis treneris „įpūs” ir skandinaviškų vėjų bei akcentų į komandos žaidimą. O šiaip Alytų drąsiai galima vadinti  viena didžiausių Lietuvos futbolo talentų kasyklų  - čia reguliariai suspindi vienas ar kitas „deimančiukas”. Galbūt  ir iš dabartinės „Dainavos” kas nors paseks Pauliaus Golubicko ar Gusto Jarusevičiaus pėdomis, pritraukdami geriausių Lietuvos klubų, ar net  nacionalinės rinktinės trenerių dėmesį ?! 


Trečiadienis, 04.03, 18:00, Kaunas, NFA stadionas.
Kauno „Stumbras B” – „Vilnius”

Nors iki Kauno džiazo festivalio pradžios  - dar kelios savaitės, mėgstantiems „futbolo džiazą” – jaunatviška aistra, ritmu bei improvizacijomis paremtą žaidimą, ateinantį trečiadienį siūlyčiau apsilankyti NFA stadione.
Pirmosios išvykos į Kauną metu „Vilnius” rungtynes pradėjo aukšta nata, įmušdami pirmieji, bet po to buvo nustelbti varžovų. Dabar - antrasis šansas, prieš taip pat nesėkmę patyrusią „Stumbras B” ekipą. Nors kauniečių klubo vadovai teigia, kad jokio skirstymo į „A” ir „B” komandas nėra, žaidėjai gali „migruoti” (aišku, nepažeidžiant nuostatų:) tarp ekipų, atsižvelgiant į sportinę formą, užsispyrimą, norą ir dar daugelį faktorių. Pirmose rungtynėse kauniečiams sunkiai sekėsi kurti progas atakuojant, šįkart oponentai – kur kas mažiau patyrę.
„Vilnius” praleido startinėse rungtynėse 4 įvarčius- per daug, norint pasiekti teigiamą rezultatą. Tačiau , į komandos sudėtį grįžus keliams žaidėjams iš Lietuvos jaunimo rinktinių, treneriai turėtų surasti žaidimo gerinimo receptą.

pirmalyga.lt informacija