Trečiasis varžovas – ambicingasis „Vilnius“

Trečiasis varžovas – ambicingasis „Vilnius“

Per pirmąsias dvejas LFF I lygos rungtynes įvarčių nepraleidusi ir 4 taškus surinkusi „Jonavos“ komanda sekmadienį keliaus į sostinę, kur 16 val. išmėgins jėgas su tik šiemet užgimusiu „Vilniaus“ klubu.

Per pirmąsias dvejas LFF I lygos rungtynes įvarčių nepraleidusi ir 4 taškus surinkusi „Jonavos“ komanda sekmadienį keliaus į sostinę, kur 16 val. išmėgins jėgas su tik šiemet užgimusiu „Vilniaus“ klubu.

„Vilnius“ oficialiai įsikūrė šių metų sausį, susiformavęs Baltijos futbolo akademijos (BFA) pagrindu. Sausio 8–ąją buvo įregistruotas VšĮ „Futbolo klubas Vilnius“, kurio visas kontrolinis akcijų paketas priklauso verslininkui Petrui Narbutui. Jo valdoma įmonė užsiima baldų gamyba ir prekyba.

Klubo pristatyme P. Narbutas prisipažino, kad jo patirtis futbolo srityje labai kukli. O idėja investuoti į ambicingą šios sporto šakos projektą kilo siekiant skatinti jaunimo užimtumą, ypač iš socialinės rizikos šeimų.

„Vilniaus“ klubas iš karto ėmė bendradarbiauti su su sostinėje veikiančia BFA, kuriai vadovauja futbolo specialistas Ivanas Švabovičius. Jis tapo ir klubo sporto direktoriumi.

Naujo klubo steigėjai pasirinko ambicingą šūkį „Sugrąžinkime Vilniaus futbolo didybę“. Tad komandos logotipe matyti Gedimino pilies, Geležinio vilko ir futbolo kamuolio fragmentai.

Vilniečių ekipos branduolį sudaro jauni žaidėjai, o jiems diriguoja buvęs nacionalinės rinktinės narys Igoris Morinas.

LFF I lygos startas „Vilniaus“ komandai buvo komplikuotas, jie pralaimėjo pirmąsias dvejas rungtynes Kaune – 1:4 „Hegelmann Litauen“ ir 2:3 „Stumbro“ dubleriams. Ypač skaudi buvo pastaroji nesėkmė, kai pirmaudami 2:0, debiutantai iššvaistė pranašumą, o pralaimėjimą lėmusį įvartį praleido paskutinę minutę. Po to klubo direktoriui Stasiui Petrauskui teko prisiminti futbolo išmintį apie kovą iki paskutinio švilpuko ir skaudžias pamokas, jaunimui praversiančias ateityje.

„Jonava“ ir „Vilnius“ šią žiemą jau buvo susitikę draugiškose rungtynėse. Tąkart mūsiškiai pasiekė pergalę rezultatu 3:1.

Jonavos ekipos treneris Eisvynas Utyra teigė, kad du vilniečių pralaimėjimai sezono pradžioje dar nieko nereiškia. O sekmadienio varžovus jis apibūdino kaip ambicingus ir pavojingus.

„Sukurtas ambicingas klubas, siekiantis įsitvirtinti futbolo padangėje. „Vilniaus“ komanda yra jauna, bet labai kovinga. Jos žaidėjai turi tikrai neblogą ateitį“, – įsitikinęs E. Utyra.

Rungtynės sekmadienį prasidės 16 val. Vilniaus Fabijoniškių vidurinės mokyklos stadione (P. Žadeikos g. 2).

"FK Vilniaus" nuotrauka