Įvarčio dar nepraleidęs M. Daškus pasiryžęs tęsti „sausą“ seriją

Įvarčio dar nepraleidęs M. Daškus pasiryžęs tęsti „sausą“ seriją

LFF I lygos pirmenybes „Jonavos“ komanda pradėjo geru tempu – per 3 turus iškovoti 7 taškai ir drauge su Gargždų „Banga“ šiuo metu dalinamasi 1–2 vietomis.

LFF I lygos pirmenybes „Jonavos“ komanda pradėjo geru tempu – per 3 turus iškovoti 7 taškai ir drauge su Gargždų „Banga“ šiuo metu dalinamasi 1–2 vietomis.

Prie jonaviečių sėkmės nemažai prisideda vartininkas Matas Daškus. Jis visose trejose rungtynėse aikštę paliko nepraleidęs įvarčio. Po sėkmingos sezono pradžios pasitikėjimo įgavęs 19–metis vartų sargas pasiryžęs tęsti šią sėkmingą seriją.

– Matai, tikriausiai geresnės sezono pradžios negalėjo būti?

– Vartininkui visada smagu baigti rungtynes nepraleidus įvarčio. Aš nežinau, koks I lygos nepraleistų įvarčių serijos rekordas, bet su komanda mėginsime šią seriją pratęsti kaip įmanoma ilgiau.

– Pernai buvai dublerių ekipos vartininku, šiemet patekai į pagrindinę komandą. Rezultatai rodo, kad sėkmingai susitvarkei su tekusia atsakomybe?

– Prieš porą metų teko sužaisti kelias rungtynes I lygoje atstovaujant Kauno „Stumbro B“ ekipai, tad tos patirties pakako, kad dabar nejausčiau įtampos ar jaudulio. Jau pernai buvau tikras, kad esu pasiruošęs rungtyniauti starto sudėtyje. Deja, šanso negavau. O šiemet įrodinėju, kad esu vertas to.

– Kurios iš trejų rungtynių tau buvo sunkiausios?

– Pirmosios Mažeikiuose prieš „Atmosferos“ komandą. Mes laimėjome rezultatu 3:0 ir gali pasirodyti, kad tos rungtynės nebuvo sudėtingos. Tačiau buvo šiek tiek nerimo, kadangi mūsų komanda praktiškai nauja, neįsivaizdavome, ko galima tikėtis aikštėje per pirmą oficialų susitikimą. Bet viskas ėjosi šauniai. Prie gerų rezultatų prisideda ir gera „Jonavos“ komandinė dvasia.

– O kaip komandą paveikė gynėjo Mato Voronko praėjusiose rungtynėse patirta trauma?

– Blogai, kai vos prasidėjus sezonui žaidėjas dėl traumos iškrenta ilgesniam laikui. Nors kandidatų į kiekvieną poziciją turime pakankamai, tikimės, kad M. Voronko sveiks greitai ir jo sugrįžtančio ilgai laukti neteks.

– Kitos rungtynės – šeštadienį Telšiuose su solidžiai žaidžiančia „Džiugo“ komanda. Ko reikia, kad sėkminga seriją būtų tęsiama toliau?

– Apskritai, I lygoje visos komandos pavojingos ir čia būtina nusiteikti kiekvienoms rungtynėms, neskirstant varžovų į pavojingus ar nepavojingus. Tiesiog – kiekviename ture eini į aikštę ir kovoji. Stengsimės apie nepraleistų įvarčių seriją negalvoti. Nes kai pradėsi skaičiuoti tas serijas ir minutes – bus tik blogiau ir tikrai prasileisi...

– Ką akcentuojate prieš išvyką į Telšius?

– „Džiugo“ komandoje išsiskiria Marius Papšys, pavojingas ir kitas saugas Andrius Lipskis. Vis tik aš nusiteikęs optimistiškai ir tikiu, kad viskas bus gerai. Mėginsime žaisti sau būdingą futbolą, paremtą ilgesniais perdavimais ieškant progų „užaštrinti“ puolimą. Ten turime savo įvarčių mašiną Lauryną Stonkų, todėl lauksime iš jo tikslių smūgių.