„Jonavos“ naujokas L. Pangonis išbandė ir amerikietišką „soccerį“

„Jonavos“ naujokas L. Pangonis išbandė ir amerikietišką „soccerį“

Pirmą sezono dalį „Jonavos“ komanda baigė pergalingai – LFF I lygos 16 turo rungtynėse namie 4:2 nugalėjo Mažeikių „Atmosferos“ ekipą.

Per šias rungtynes Jonavos komandos gretose debiutavęs Lukas Pangonis prie pergalės prisidėjo įvarčiu. 23 metų futbolininkas aikštėje pasirodė likus žaisti apie 20 minučių ir pelnė ketvirtą komandos įvartį, įtvirtindamas saviškių persvarą.

„Jonavos“ naujokas liko patenkintas savo debiutu ir po rungtynių gyrė komandos sirgalius.

„Pirmąsias rungtynes vertinu teigiamai, viskas buvo gerai. Pastebėjau, kad „Jonava“ turi neblogą sirgalių būrį, kuris visada ateina palaikyti komandos ir stadione kuria smagią atmosferą. Todėl čia atvykstančioms varžovų komandoms būna sunkiau“, – sakė L. Pangonis.

Į „Jonavą“ jis persikėlė iš Kauno „Hegelmann Litauen“ ekipos, kuriai atstovavo pirmoje sezono dalykje. Prieš tai gynėjas rungtyniavo kitose gimtojo miesto komandose „Stumbre“ ir „FBK Kaune“.

Įvairaus amžiaus Lietuvos jaunių ir jaunimo rinktinėse žaidusio L. Pangonio karjeros kelias buvo pasukęs ir už Atlanto – futbolininkas studijavo bei žaidė futbolą Seton Hallo universitete, Naujajame Džersyje.

„Dar prieš pradedant mokslus 12 klasėje sumąsčiau, kad noriu vykti į JAV ir ten žaisti bei tęsti mokslus. Susiradau sau tinkamą universitetą, jo komanda rungtyniavo studentų lygos NCAA 1 divizione. Universitetas man mokėjo pilną stipendiją, kadangi žaidžiau jų komandoje, – prisiminė „Jonavos“ naujokas. – Ten buvo suteiktos pačios geriausios sąlygos. Pats žaisdavau daug, patekdavau į pagrindinę sudėtį, o paskutiniais studijų metais netgi buvau paskirtas komandos kapitonu. Tad sekėsi neblogai.“

Seton Hallo universitete anksčiau mokėsi ir du garsūs Lietuvos krepšininkai Artūras Karnišovas bei Rimantas Kaukėnas. L. Pangonis šioje aukštojoje mokykloje baigė marketingo bakalauro studijas.

„Didžiausias krūvis tekdavo rudenį. Nuo rugpjūčio pabaigos iki lapkričio vidurio sužaisdavome apie 20 rungtynių, tad tempas tikrai didelis. O tuo pačiu tekdavo rūpintis studijomis, ruoštis egzaminams ir lankyti paskaitas. Ramiau būdavo pavasarį – tik treniruotės ir draugiškos rungtynės“, – apie JAV studentų futbolo ypatumus pasakojo kaunietis.

Futbolas, kurį amerikiečiai vadina tiesiog „socceriu“, šioje šalyje šiek tiek skiriasi nuo to, kurį futbolininkai įpratę žaisti Europoje. Šiuos niuansus pastebėjo ir lietuvis.

„Pagrindinis skirtumas yra tas, kad amerikiečiai mažiau dėmesio skiria taktikai, o žaidimą grindžia fizine jėga. Jie gerokai daugiau dėmesio skiria fiziniam sportininkų pasirengimui, daug pluša treniruoklių salėje. Lietuvoje su svarmenimis dirbama mažiau. Skiriasi ir mentalitetas, jie futbolą supranta ir vertina savaip, jiems tai yra tiesiog žaidimas. Europoje suvokimas kiek kitoks“, – pasakojo L. Pangonis, „Jonavos“ komandoje rungtyniausiantis 24–uoju numeriu pažymėtais marškinėliais.