Varžovai #18: FK „Vilnius“

Varžovai #18: FK „Vilnius“

Ateinančiame LFF I lygos ture „Jonavos“ futbolininkai ir vėl rungtyniaus namie.

Jonaviečiai sekmadienį 18 val. miesto stadione priims FK „Vilniaus“ komandą. Eisvino Utyros auklėtiniai mėgins atsigriebti po apmaudaus pralaimėjimo „Kupiškiui“ praėjusiame ture (2:3).

PASTIPRINIMAS. Liepos mėnesį „Jonavos“ gretose įvyko nemažai pasikeitimų. Klubas atsisveikino su vartininku Mantu Daškumi ir pasipildė net aštuoniais naujokais. „Jonavą“ sustiprino legionierius iš Rusijos Leo Čaukinas, taip pat Lukas Pangonis, Laimonas Jurevičius, Arnas Paura, Deividas Raulinaitis, Titas Aukštuolis, Robertas Ratkevičius, prie pagrindinės komandos prisijungė ir jaunasis jonavietis Dominykas Daunoravičius.

Praėjusį mėnesį „transferų rinkoje“ aktyviai darbavosi ir „Vilnius“ – prie šios komandos prisijungė Mantas Adomėnas, Eivinas Zagurskas, Artūras Dolžnikovas.

OPONENTAI. Tik šių metų pradžioje įkurtas Futbolo klubas „Vilnius“ LFF I lygoje žaidžia pirmą sezoną. Daugiausiai jaunais žaidėjais besiremiančiai sostinės komandai pirmenybių pradžia buvo sudėtinga. Vilniečiai LFF I lygoje startavo trimis pralaimėjimais, o po šešerių rungtynių savo sąskaitoje turėjo tik 3 taškus. Bet vėliau jauna ekipa įsižaidė ir ėmė rinkti taškus. Per 15 rungtynių „Vilnius“ surinko 19 taškų (įvarčiai – 30:32) ir šiuo metu turnyre užima 9 vietą. Beje, paskutines rungtynes LFF I lygoje vilniečiai žaidė tik liepos 7 dieną (0:2 pralaimėjo „Hegelmann Litauen“).

FAKTAS. Į jaunimo ugdymą orientuotas „Vilniaus“ klubas daug dėmesio skiria įvairiems projektams, siekia skatinti jaunimo užimtumą, ypač iš socialinės rizikos šeimų bei sudominti juos užsiimti futbolo treniruotėmis.

TRENERIS. „Vilnių“ treniruoja specialistas, kurio futbolo žinovams pristatinėti nereikia – Igoris Morinas. 44–erių specialistas praeityje buvo garsus futbolininkas, rungtyniavo Vokietijos klubuose „Hannover“ bei „Mainz“, o Lietuvos rinktinėje sužaidė 51 rungtynes ir įmušė 7 įvarčius.

LYDERIAI. Vilniečių komandos atakų lyderiu šį sezoną yra Ignas Kružikas, pasižymėjęs 11 kartų. 15 ture „Vilnius“ 3:2 įveikė „Pakruoji“, o visus tris įvarčius nugalėtojams pelnė būtent 20–metis I. Kružikas, rungtyniaujantis 14 numeriu pažymėtais marškinėliais. 8 įvarčius Vilniaus komandai yra pelnęs Povilas Malinauskas, 4 – Radoslavas Ruseckis. Gynybos grandyje nepakeičiami yra Haroldas Šidlauskas bei Lukas Valvonis.

PIRMAME RATE. Balandžio 7 dieną sostinės Fabijoniškių mokyklos stadione vykusiose pirmosiose „Vilniaus“ ir „Jonavos“ tarpusavio rungtynėse jonaviečiai iškovojo pergalę rezultatu 2:0. Tai buvo atkakli ir kieta kova, o gynėjui Matui Voronko po susidūrimo su varžovu netgi lūžo pėdos kaulas. Vieną įvartį mūsiškiams pelnė Paulius Osauskas, kitą varžovai į savuosius vartus įsimušė patys.

KOMENTARAS. Gynėjas Džiugas Raudonius: „Pastarąsias rungtynes namie su „Kupiškiu“ sužaidėme prastai, todėl dabar norėsime atsigriebti. Vis tik „Vilnius“ įrodė, kad yra kovinga komanda, todėl ir sekmadienį nebus lengva. Šią savaitę per treniruotes daug dirbome tobulindami aukštą spaudimą, nes pastarosiose rungtynėse šis žaidimo komponentas mums nepavyko, darėme daug klaidų ir būtina jas pašalinti, nes po to varžovai baudžia skaudžiai.“

 

Elvio Žaldario (FK „Vilnius“) nuotrauka