Įnirtingai kovojusi „Jonava“ nusileido lygos lyderiams

Jonavos komandai niekaip nepavyksta sugrįžti į pergalių kelią – šeštadienį mūsiškiai LFF I lygos rungtynėse namie 1:2 pripažino Telšių „Džiugo“ ekipos pranašumą.

Jei prieš tai pralaimėtose rungtynėse su „Vilniumi“ jonaviečiai sužaidė žemiau savo galimybių ribos, tai šeštadienį net po pralaimėjimo sulaukė sirgalių padėkos. Stadione susirinkę žiūrovai įvertino komandos pastangas ir futbolininkus iš aikštės palydėjo plojimais bei skanduotėmis.

Rungtynes su vienais lygos lyderių „Jonavos“ futbolininkai pradėjo aktyviai ir drąsiai. Per pusę kėlinio jie kėlė kelis kampinius ir baudos smūgius, bet nieko iš to neišspaudė.

28 min. neblogą galimybę pasižymėti turėjo atakos smaigalyje atsidūręs Robertas Ratkevičius, bet jo smūgį atrėmė varžovų vartininkas Povilas Survila. O 35 min. po Pauliaus Osausko smūgio galva kamuolys atsitrenkė į varžovų vartų skersinį.

„Džiugo“ komanda epizodiškai perimdavo iniciatyvą, tačiau telšiškių išpuoliai pirmame kėlinyje didelio pavojaus Romo Margelio ginamiems vartams nekėlė.

Antras kėlinys jonaviečiams prasidėjo labai nesėkmingai. Šeimininkų baudos aikštelėje kilusiu chaosu pasinaudojo „Džiugo“ lyderis Andrius Lipskis, nukreipęs kamuolį į vartus.

Šis epizodas iš esmės pakeitė rungtynių siužetą. Telšių komanda atsitraukė į savo aikštės pusę ir sėkmingai ardė „Jonavos“ atakas. Kaip ir pirmame kėlinyje, mūsiškiai turėjo ne vieną standartinę padėtį, bet pasinaudoti tuo nepavyko,

86 min. Telšių komanda padidino savo persvarą. „Džiugo“ legionierius iš Brazilijos Leonardo Antonio perėmė kamuolį, o kelių perdavimų kombinaciją įvarčiu pavertė Skirmantas Rakauskas – 0:2.

Jonavos futbolininkai rankų nenuleido. Jau per teisėjo pridėtą laiką (90+2 min.) rezultatą dar spėjo sušvelninti Laurynas Stonkus – 1:2. Tai buvo 7–asis Lauryno įvartis šio sezono pirmenybėse. Deja, išplėšti bent lygiąsias šeimininkai šiame mače jau nespėjo.

Po šių rungtynių „Jonava“ (30 tšk.) išliko 4–oje LFF I lygos vietoje. Tuo metu „Džiugas“ (42 tšk.) pasinaudojo Gargždų „Bangos“ pralaimėjimu „Vilniaus Vyčiui“ ir tapo turnyro lyderiu.

Ateinantį turą „Jonava“ praleis, o kitas rungtynes žais rugpjūčio 23 dieną svečiuose su „FA Šiaulių“ komanda.

„Jonavos“ sudėtis: R. Margelis, A. Paura, Dž. Raudonius, A. Rocys, L. Jurevičius, L. Pangonis, G. Vasylius (67 min. D. Raulinaitis), L. Čaukinas (75 min. L. Stonkus), P. Osauskas, T. Aukštuolis, R. Ratkevičius (45 min. K. Gulijevas).

Įspėti: L. Pangonis (70), D. Raulinaitis (79), P. Osauskas (90+4).