S. Skorupskas – apie vartininkų emocijas ir iššūkius

S. Skorupskas – apie vartininkų emocijas ir iššūkius

Saulių Skorupską galima laikyti Jonavos futbolo legenda. 52–ejų vartininkas gimtojo miesto komandai atstovavo beveik du dešimtmečius bei sėkmingu žaidimu ilgam įsiminė vietos futbolo gerbėjams.

S. Skorupskas ir dabar progai pasitaikius žengia į aikštę – veteranų pirmenybėse jis atstovauja Jonavos „Klevo“ komandai, epizodiškai pasirodo III lygoje žaidžiančios „Lietavos“ gretose.

„Žaidžiu, jei tuo metu nėra kam stoti į vartus. Esu kaip tas paskutinis gelbėjimosi šiaudas. Visuomet sakau: jei nėra kam ir reikia sugadinti žaidimą – aš galiu“, – juokavo S. Skorupskas, atsakinėdamas į fkjonava.lt klausimus.

– Sauliau, kiek metų rungtyniavote tuometinėje Jonavos „Lietavos“ komandoje?

– Viskas prasidėjo 1992 metais. Jau kur kas anksčiau mečiau rimtą futbolą Kauno „Inkaro“ klube, su kuriuo žaidėme SSRS antroje lygoje. Kaip tik 1992–aisiais gimė sūnus ir aš sugrįžau žaisti į Jonavą. Žaidžiau „Lietavoje“ ilgai, baigiau karjerą tik prieš dešimt metų. Manau, kad Jonavoje nerasite kito tokio futbolininko.

– Kodėl nepasilikote „Inkare“?

– Buvo ne tik „Inkaras“, žaidžiau ir tuometėje Kauno „Bangos“ komandoje, Ukmergės „Vienybėje“. Viskas paprasta – tais laikais pragyventi iš futbolo buvo sudėtinga, o man reikėjo išlaikyti šeimą. Todėl nusprendžiau gimtojoje Jonavoje susirasti darbą, o po jo – žaisti ir treniruotis „Lietavoje“.

– Ar baigęs karjerą nebandėte tapti treneriu?

– Oi ne, šis darbas ne man. Pakankamai išsirėkiau pats žaisdamas. Užtenka.

– Vartininkai yra tie žaidėjai, kurie aikštėje kalba garsiausiai?

– Rėkauja jie daug, tik nežinia, ar protingai. Dabar, kai pasižiūriu iš šalies, tie šūkavimai kartais atrodo kvailokai (šypsosi).

– Labiausiai įsimintinas tikriausiai buvo 1998–1999 metų sezonas, kai su Jonavos komanda laimėjote I lygos pirmenybes? Titulas užsitikrintas tik paskutiniame ture namie nugalėjus Kauno „Atletą“, turbūt netrūko ir jaudulio?

– Jaudulio man daugiau buvo atsovaujant „Inkarui“ SSRS antroje lygoje. Yra tekę žaisti ir 15 tūkst. žiūrovų akivaizdoje. Kai įmeta į tokią kovą – tai yra rimta. O I lygoje viskas buvo kiek kitaip, čia ir lygis kitoks. Beje, netgi žaidėme pereinamąsias rungtynes dėl teisės rungtyniauti aukščiausioje lygoje, nors aš į ją nesiveržiau.

– Tą 1999–ųjų vasarą pereinamosiose rungtynėse Jonavoje įveikėte Vilniaus „Lokomotyvą“ 3:0, bet sostinėje varžovai atsirevanšavo 5:1. Galbūt žaidėjai nesistengė?

– Jei kas nors turi įrodymų, kad tas rungtynes „pardavėme“, gali ateiti ir vožti man per galvą. Aš žaidžiau ir stengiausi taip, kaip ir visada. Vilniuje rungtynes pradėjome gerai, pirmieji įmušėme, bet po to viskas subyrėjo. Jeigu atvirai, prisipažinsiu, kad tada kilti į A lygą aš netroškau. Netgi su komandos draugais rūbinėje diskutavome, kas būtų, jei ten patektume. Juk visai kitas lygis, profesionalumas. O mes – praktiškai mėgėjai, susirenkantys po darbų. Dažnesnėms treniruotėms laiko skirti negalėjome, o su tokiu pasirengimu aukštesniame lygyje nebūtume nieko nuveikę. Tad išėjo kaip išėjo.

– Dažnai ir dabar pasirodote „Jonavos“ rungtynėse, per kurias nebūnate pasyvus stebėtojas. Emocijų tikriausiai prideda tai, kad komandoje yra ir jūsų sūnus Andrius Skorupskas?

– Kol sūnus žaidžia – ateinu. Ir kol komandoje yra kitų jonaviečių. Tai labai svarbu. Esu tikras, kad komandoje sumažėjus ar visai nelikus Jonavos futbolininkų, dabartinės žiūrovų gretos dar labiau praretėtų.

– O kaip išėjo, kad sūnus taip pat tapo vartininku?

– Pradėjęs lankyti futbolą, stojo į vartus. Vėliau, dar moksleivis, po vieno turnyro gavo pylos nuo trenerių dėl prastai sužaistų rungtynių. Jautriai į tai sureagavo ir nusprendė tapti aikštės žaidėju, bet greitai suprato, kad jo vieta – vartuose. Kažkokia tėvo įtaka ar genai, matyt, yra, tačiau aš Andriaus specialiai neverčiau tapti vartininku.

– Esate reiklus Andriui? Duodate daug pastabų jam po rungtynių?

– Stengiuosi nesikišti. Kažką patariu ar pasiūlau, tačiau į akis nelendu. Pasitaiko ir prastesnių žaidimo epizodų, tuomet apskritai nenoriu jo trikdyti. Iš patirties žinau, kaip sunku vartininkui būna po praleistų įvarčių. Net grįžęs namo apie tai galvoji, naktį prabundi, lenda visokios įkyrios mintys. Pats sunkiai iškęsdavau nesėkmes, o Andrius tikriausiai tai „perneša“ dar sudėtingiau. Toks jau tas futbolas.

***

Autorius – Vilmantas Remeika