„Pakruojo“ treneris: „Svarbu iškentėti iki sezono pabaigos“

„Pakruojo“ treneris: „Svarbu iškentėti iki sezono pabaigos“

Ateinantį sekmadienį į Jonavą atvyksta „Pakruojo“ futbolininkai. Tai bus LFF I lygos pirmenybių 23 turo rungtynės.

Pirmąją tarpusavio akistatą Pakruojyje gegužės 15 dieną laimėjo Jonavos komanda. Įvarčius tuomet nugalėtojams pelnė Paulius Osauskas ir Arnas Paškevičius.

Dabar Pakruojo ekipoje išgyvena ne geriausius laikus. Pakruojiškiai pralaimėjo net 11 rungtynių iš eilės, o varžovai pastaruoju metu gausiais įvarčių fejerverkais skaudžiai baudžia už klaidas gynyboje.

„Anksčiau turėjome gerų žaidėjų, bet neturėjome pinigų. Dabar pinigų klubo kasoje yra, tačiau neturime konkurencingų žaidėjų“, – kalbėdamas su fkjonava.lt, karčiai šyptelėjo „Pakruojo“ treneris Aidas Dambrauskas.

49–erių specialistas jau senokai tapo Pakruojo futbolo simboliu. Anksčiau jis rungtyniavo šio miestelio „Kruojos“ komandoje, vėliau ją treniravo. 2014 metais A. Dambrauskas su „Kruoja“ iškovojo A lygos sidabro medalius, debiutavo UEFA Europos lygos atrankos varžybose.

2015 metais „Kruojai“ subyrėjus, A. Dambrauskas nusprendė tęsti futbolo tradicijas gimtajame miestelyje ir prisidėjo prie klubo pavadinimu Futbolo centras „Pakruojis“ įsiteigimo. Tiesa, ir ši ekipa dabar susidūrė su sunkumais.

– Treneri, kodėl „Pakruojui“ pastaruoju metu taip nesiseka? – paklausėme A. Dambrausko.

– Man sunku nurodyti konkrečią nesėkmių priežastį. Tačiau akivaizdu, kad mums trūksta patirties. Komandos branduolį sudaro 17–19 metų jaunuoliai, kuriems stinga patirties vyrų futbole. Deja, jie dar neatitinka I lygos lygio. Be to, sumažėjus savivaldybės paramai, vasarą neieškojome pastiprinimo komandą palikusiems žaidėjams. Žinodami ribotas savo finansines galimybes, tiesiog nenorėjome apgaudinėti futbolininkų. Taigi, dabar gyvename „ekonominiu režimu“.

– Tačiau komandai negresia „Kruojos“ likimas?

– Manau, kad išgyvensime. Šiuo metu norime garbingai pabaigti sezoną, kaip nors iškęsti likusias rungtynes. Į rezultatus nelabai kreipiame dėmesio, nors norėčiau, kad nepralaimėtume tokiais dideliais skirtumais, kokie pasitaiko pastaruoju metu. Svarbu, kad mūsų jaunimas įgauna praktikos, yra „apšaudomas“. Deja, negalime pasigirti net normaliu treniruočių procesu. Situacija kebli, tiesiog „gimdome“.

– Sekmadienį vyksite į Jonavą. Ko tikitės iš šių rungtynių?

– Žinote, buvo rungtynių, į kurias nuvykome vos su 12–13 žaidėjų. Jei treneriui pirmiausiai tenka rūpintis kaip nuvykti į rungtynes, o ne galvoti apie žaidimą, tuomet tokioje situacijoje sunku kalbėti apie konkrečius tikslus ar užduotis. Mums dabar svarbiausia pabaigti sezoną. O tuomet žiūrėsime, kaip galime atsitiesti, persigrupuoti.

„Jonavos“ ir „Pakruojo“ rungtynės sekmadienį miesto stadione prasidės 14.00 val.