Finišo tiesioji: likę varžovai ir tarpusavio kovų priešistorė

Finišo tiesioji: likę varžovai ir tarpusavio kovų priešistorė

LFF I lygos pirmenybėse per 24 rungtynes 37 taškus surinkusi „Jonavos“ komanda užima 7–ą vietą. Jonaviečiams šį sezoną dar liko sužaisti ketverias rungtynes.

Palankiai susiklosčius aplinkybėms, „Jonava“ gali pakovoti dėl vietos pirmame penkete. Lygiai taip pat gali smigti žemyn, jei komandai fatališkai nesiseks. Tad sezono atomazga bus įnirtinga.

Pristatome varžovus, su kuriais liko sužaisti 2019–ųjų sezono finišo tiesiojoje.

„Vilniaus Vytis“ (4 vieta, 43 taškai)

Savo kelią futbolo hierarchijoje „Vilniaus Vytis“ pradėjo po „Taip“ pavadinimu mėgėjiškoje VRFS III lygoje. 2016 metais „Vilniaus Vytis“ pravėrė LFF I lygos duris. Jonavos komanda tuo metu jau žaidė A lygoje, tad pirmoji tarpusavio akistata I lygoje įvyko tik šiemet. Birželio 14–ąją Jonavoje vykusiame mače Pauliaus Osausko 14 min. įmuštas įvartis buvo vienintelis, o „Jonava“ Algimanto Liubinsko treniruojamus vilniečius nugalėjo rezultatu 1:0.

Rungtynės su „Vilniaus Vyčiu“ vyks spalio 5 dieną (14.00 val.) Vilniaus LFF stadione.

Gargždų „Banga“ (2 vieta, 48 taškai)

Praėjusią savaitę LFF Taurės finale pralaimėjusi Gargždų komanda (treneris – Tomas Tamošauskas) vis dar kovoja dėl I lygos nugalėtojų titulo ir galimybės sugrįžti į A lygą, kurioje paskutinį kartą žaidė 2014 metais.

Pirmosios šio sezono akistatos su „Banga“ jonaviečiai prisiminti nenorėjo ilgai. Birželio 22–ąją vykęs mačas „Jonavai“ virto baisiu košmaru. Gargždų ekipa dar pirmame kėlinyje įmušė penkis įvarčius ir šventė solidžią pergalę 6:0.

Prieš tai „Jonava“ ir „Banga“ I lygoje buvo susitikę 2015 metais. Tą čempionišką sezoną jonaviečiai pirmenybėse buvo nepralenkiami, o tarpusavio mačuose su gargždiškiais pasidalino po pergalę (3:0 ir 1:2).

Dar ankstesni tarpusavio susirėmimai I lygoje vyko tik 2008 metais, nes „Banga“ 2009–2014 metais rungtyniavo aukščiausiame divizione. Jau primirštuose 2008–ųjų sezono tarpusavio mačuose dominavo „Banga“ (1:2, 0:1 ir 1:2).

Rungtynės su Gargždų „Banga“ vyks spalio 12 dieną (15.00 val.) Jonavos miesto stadione.

Vilniaus „Riteriai B“ (11 vieta, 28 taškai)

Jonavos ir Trakų komandų susitikimų istorija I lygoje skaičiuojama nuo 2011 metų. Per tris sezonus (2011–2013 metais) ekipos tarpusavyje spėjo susitikti 9 kartus. 4 pergalės šventė jonaviečiai, dar 4 susitikimai baigėsi lygiosiomis, o trakiškiai pergale džiaugėsi tik sykį. Netrukus į A lygą iškopęs Trakų klubas pasuko profesionalumo keliu ir persikrikštijo „Riteriais“.

„Riterių“ dublerių komanda ir toliau namų rungtynes žaidžia Trakuose, su ja „Jonavos“ keliai susikirto birželio 30 dieną. Išvykoje žaidę jonaviečiai „Riterius B“ įveikė minimalia persvara 1:0, bet tai buvo sunkios rungtynės. Valdo Sabaliausko treniruojami trakiškiai stengėsi nenusileisti niekuo. Iniciatyvą dažniau turėję Jonavos futbolininkai neišnaudojo daug progų pasižymėti, o pergalingą įvartį 23 min. įmušė Arnas Paškevičius.

Rungtynės su Vilniaus „Riteriais B“ vyks spalio 20 dieną (14.00 val.) Jonavos miesto stadione.

Kėdainių „Nevėžis“ (3 vieta, 45 taškai)

Vienu metu „Nevėžio“ ekipa buvo tvirta I lygos lyderių trejeto narė, tačiau po kelių kluptelėjimų ir „Vilniaus Vyčio“ bei Alytaus „Dainavos“ spurto kėdainiškiai nėra tokie tvirti dėl savo pozicijų. Tai bus paskutinės sezono rungtynės, todėl tiek „Nevėžiui“, tiek „Jonavai“ gali turėti labai didelę svarbą.

Liepos 3 dieną Jonavoje vykusioje pirmoje tarpusavio kovoje „Jonava“ surengė vieną efektingiausių pasirodymų šiemet ir Vitalijaus Stankevičiaus treniruojamą „Nevėžį“ pranoko įtikinama persvara 5:2. Du įvarčius tuomet pelnė Laurynas Stonkus (28 min. ir 57 min.), po vieną – Kamranas Gulijevas (42 min.), Artūras Rocys (44 min.) ir Jonas Ulberkis (62 min.).

Prieš šį sezoną paskutinį kartą LFF I lygoje abi komandos kovojo 2015 metais. Pirmame susitikime Kėdainiuose buvo sužaista lygiosiomis 1:1, o atsakomajame mače Jonavoje mūsiškiai kaimynus sutriuškino net 7:0. Tuomet taip pat du įvarčius į varžovų vartus įmušė L. Stonkus.

Rungtynės su Kėdainių „Nevėžiu“ vyks spalio 27 dieną (13.00 val.) Kėdainių miesto stadione.