Tankai nepadėjo – „Jonava“ apgynė savo tvirtovę

Šeštadienį Jonavoje vykusiose LFF I lygos rungtynėse „Jonava“ minimaliu rezultatu 1:0 įveikė Alytaus „Dainavos“ komandą. Vienintelį mačo įvartį 79-ąją rungtynių minutę pelnė pirmą kartą šiame sezone pasižymėjęs Dominykas Daunoravičius.

Rungtynės vyko labai atkakliai ir kova dažniausiai virė aikštės viduryje – prie komandų vartų didesnio pavojaus nebuvo kone viso mačo metu, išskyrus keletos vadinamųjų „pusprogių“, kai ekipų vartininkams teko šiek tiek paplušėti.

Alytiškius šiame mače palaikė gana gausiai susirinkę vienos garsiausių Lietuvos futbolo palaikymo grupių – „Dzūkų tankų“ – nariai, kurie visų rungtynių metu skandavo „Dainavos“ ekipos šūkius bei dainavo komandą palaikančias dainas.

„Labai smagu, kai komanda turi tokią sirgalių bendruomenę, tikrai buvo smagu stebėti juos, bet ir „Jonavos“ gerbėjai nenusileido, tikrai girdėjote“, - po mačo apie fanus kalbėjo „Jonavos“ komandos vyriausiasis treneris Eisvinas Utyra.

Jau 6 minutę baudos smūgį iš nedidelio atstumo atliko „Dainavos“ ekipa, tačiau „Jonavos“ kapitonui Martynui Matuzui dėl to jaudintis neteko – kamuolys skriejo virš vartų.

Agresyvią kovą gerai iliustravo du epizodai pirmajame kėlinyje – pirmiausia Benas Spietinis kietai kovojo net su dviem „Dainavos“ žaidėjais, tačiau buvo nubaustas pražanga pats. Netrukus panašus susidūrimas įvyko kitoje aikštės pusėje, kur jau „Dainavos“ futbolininkui buvo skirta pražanga.

Pirmojo kėlinio pabaigoje gana pavojingai smūgiavo Paulius Osauskas, tačiau kamuolys tikslo vėlgi nepasiekė.

Antrojo kėlinio pradžioje Laurynas Stonkus įsiveržė į varžovų baudos aikštelę, tačiau buvo nugriautas. Vis dėlto rungtynių arbitrai „Dainavos“ žaidėjų pražangos neįžvelgė ir mačas tęsėsi toliau.

Įpusėjus kėliniui Tadas Eliošius vienas persivarė kamuolį kone per visą aikštę, tačiau jo pakeltas į baudos aikštelę kamuolys nepasiekė komandos draugų.

Praėjus kelioms minutėms L. Stonkus vėl buvo grubiai sustabdytas baudos aikštelėje, bet ir šįkart teisėjo švilpukas tylėjo.

Po kelių minučių P. Osauskas patyrė skausmą – koją sutraukė mėšlungis. Tačiau varžovų vartininkas Martynas Matijoška parodė labai gražų garbingo žaidimo pavyzdį – nors jo komanda tuomet kontroliavo kamuolį, jis garsiai šaukė tiek savo ekipos draugams, tiek teisėjams, kad žaidimas būtų sustabdytas, ir padėjo P. Osauskui atsikelti bei tęsti rungtynes.

Ir jau einant antrajam kėliniui į pabaigą D. Daunoravičius pasinaudojo gera proga ir nestipriu, bet technišku smūgiu pasiuntė kamuolį į apatinį vartų kampą, išvesdamas „Jonavą“ į priekį.

Alytiškiai dar bandė spausti šeimininkus, tačiau finale „Jonava“ iškovojo pergalę ir išlieka pirmojoje LFF I lygos turnyrinės lentelės vietoje.