Fortūna atsuko nugarą – pirmasis „Jonavos“ pralaimėjimas šiame sezone

Šeštadienį vykusiose LFF I lygos rungtynėse namie „Šiaulius“ priėmusi „Jonavos“ komanda patyrė pirmąjį pralaimėjimą šiame sezone ir neteko turnyrinės lentelės lyderės statuso. Rezultatu 2:1 pergalę iškovojo svečiai iš Saulės miesto.

Rungtynių pradžia „Jonavos“ komandai žadėjo labai gražią šeštadienio vakaro pabaigą – jau septintąją mačo minutę Džiugas Raudonius tiksliai pasiuntė kamuolį į „Šiaulių“ vartus, išvesdamas jonaviečius į priekį.

Visą pirmąjį kėlinį „Jonava“ laikė iniciatyvą savo rankose, vis keldama pavojų svečių komandai – 17-ąją mačo minutę gana pavojingai į vartus smūgiavo Tadas Eliošius, o po penkių minučių Paulius Osauskas taip pat pagrasino varžovų vartininkui.

Apskritai galima teigti, kad pirmojoje rungtynių pusėje „Jonava“ žaidė „pirmuoju numeriu“ ir dominavo, vis susikurdama progas įvarčiui. Tačiau pirmasis kėlinys ir baigėsi rezultatu 1:0.

Visos nesėkmės prasidėjo jau antrojo kėlinio pradžioje – 48 minutę „Šiaulių“ komandos žaidėjas Rokas Gedminas taikliai smūgiavo į Martyno Matuzo ginamus vartus ir išlygino rezultatą.

Po to vadeles į savo rankas jau perėmė svečiai. Po kelių minučių vėl kilo gaisras prie „Jonavos“ vartų, tačiau toli iš vartų išėjęs M. Matuzas sužaidė lyg vienas geriausių pasaulio vartininkų Manuelis Neueris ir kojomis sustabdė galimą varžovo įsiveržimą į baudos aikštelę.

Mačas buvo pažymėtinas ir gana emocingomis reakcijomis į mačo arbitrų sprendimus, kurie kartais išties buvo kontraversiški – kelis kartus nugriautas buvo „Jonavos“ puolėjas Laurynas Stonkus, tačiau į šiuos epizodus teisėjai dėmesio neatkreipė.

72-ąją minutę šiauliečiai surengė dar vieną pavojingą ataką ir šįkart „Jonavai“ apsiginti nebepavyko – po keitimo išėjęs Justas Petravičius įmušė dar vieną įvartį ir svečiai išsiveržė į priekį.

Vėliau mačo pagrindiniu aspektu tapo emocijos – dėl kiekvieno teisėjų švilpuko kildavo nesutarimai tarp žaidėjų ir arbitrų.

Jau besibaigiant pridėtam rungtynių laikui į „Jonavos“ vartus buvo paskirtas vienuolikos metrų baudinys, tačiau šiauliečiai tokios puikios progos išnaudoti nesugebėjo ir mačas baigėsi 2:1 Saulės miesto ekipos naudai.

Tačiau veiksmas tuo nesibaigė – po mačo kilo susistumdymas tarp abiejų ekipų futbolininkų, o teisėjams teko dar kartą traukti korteles iš savo kišenių. Keli žaidėjai buvo nubausti geltonomis kortelėmis, o „Jonavos“ komandos vartininkas ir kapitonas prieš save išvydo griežčiausią raudonos spalvos nuobaudą.

Artėjantį šeštadienį jonaviečiai Vilniuje susitiks su vietos „Vyčiu“, kur bandys grįžti į lyderių poziciją.