Oficialus FK „Jonava“ klubo pranešimas dėl 2022 m. spalio 9 d. įvykių stadione

Oficialus FK „Jonava“ klubo pranešimas dėl 2022 m. spalio 9 d. įvykių stadione

2022 m. spalio 9 d., sekmadienį, Jonavoje vyko 32 turo rungtynės tarp vietos FK „Jonava“ bei Vilniaus „Žalgirio“ klubų. Rungtynių metu nebuvo užfiksuota nusižengimų, tačiau keletas naujienų portalų pasinaudojo rungtynes stebėjusio žiūrovo video medžiaga ir neteisingai interpretavo situaciją, kai Jonavos ekipos vadovas Vaidas Vaškevičius kartu su policijos pareigūnais trumpam paliko stadiono tribūna ir nuėjo į kabinetą pasikalbėti.

Socialinėje erdvėje paplito melagingi pranešimai, paremti Policijos departamento komunikacijos skyriaus vedėjo Ramūno Matonio perduota neteisinga informacija 15min.lt žurnalistui Mantui Krasnickui, kad pareigūnai į Jonavos stadioną atvyko „dėl įtarimų lažybomis. Tačiau jokių pažeidimų neužfiksuota. Sulaikytų asmenų nebuvo“. Taip pat žiniasklaidoje buvo išplatintas vaizdo įrašas, kai FK „Jonava“ klubo vadovas Vaidas Vaškevičius kartu su pareigūnais eina stadiono taku. Spalio 10 d. V. Vaškevičius parašė oficialų paklausimą Policijos departamento komunikacijos skyriaus vedėjui Ramūnui Matoniui, kuriame paklausė, ar pareigūnas R. Matonis perdavė neteisingą informaciją žiniasklaidai, ir paaiškino, kad policijos pareigūnai į stadioną atvyko dėl FK „Vilniaus Žalgiris“ sirgalių bei papildomos apsaugos stadione. Pats vadovas pasikvietė pareigūnus į kabinetą aptarti apsaugos klausimų, šį faktą gali patvirtinti apsilankę pareigūnai. Spalio 10 d. FK „Jonava“ direktorius V. Vaškevičius gavo Policijos departamento komunikacijos skyriaus vedėjo Ramūno Matonio atsakymą: „Taip, toks mano komentaras buvo perduotas  15min.lt  žurnalistui. Patikslinome informaciją, kad policija vyko dėl galimų apsaugos pažeidimų, artimiausiu metu ji bus pataisyta. Atsiprašome už netikslumus.“

Jonavos futbolo klubui stipriausioje šalies lygoje liko rungtyniauti 5 susitikimai, klubo vadovai nori užtikrinti, jog per likusius turus komanda padarys viską, jog išvengtų skandalingų situacijų, susijusių su lažybomis bei neramumais rungtynių metu.